ANA SAYFA

HAKKIMIZDA

NEDEN BİZ

ARAÇLARIMIZ

EHLİYETLER

DERSLER

SORULAR

SÜREÇ

VİDEOLAR

GALERİ

YARDIM

BAŞVURU

İLETİŞİM

 

Ehliyetler

A2 Motosiklet

A2 MOTOSİKLET EHLİYETİ ALMAK İÇİN GEREKEN ŞARTLAR

2918 sayılı Trafik Kanununa göre A2 sınıfı ehliyet alabilmek için en az 17 yaşını bitirip 18′den gün almak gerekmektedir.

 

Şu andaki yönetmeliğe göre en az Ortaokul veya İlköğretim diploması sahibi olmak gerekli.(2011 Yılına kadar ilkokul mezunları da ehliyet alabilmektedir.)

 

A2 sürücü belgesi ile motorlu bisiklet,motosiklet ve scooter kullanılabilir. Direk a2 alacak sürücü adayları Trafik,Motor, İlk yardım ve direksiyon sınavlarına tabi tutulur Herhangi bir ehliyeti olup fark sınavına girecek adaylar ise motor ve direksiyon sınavlarına tabi tutulur.

 

MOTOSİKLET SINAVI

Motosiklet A2 alanlar Trafik 20 soru, İlkyardım 15 soru, Motor 10 soru sınava girer, B,E den A2 FARK sınavına girerek motosiklet ehliyeti alacaklar sadece Motor 10 soru sınava girmektedirler. Motosiklet DİREKSİYON sınavına Sürücü Kursuna ait motorla gireceksiniz. Direksiyon sınavına vitesli motor ile sınava girebilmektesiniz.

 

B Otomobil

B OTOMOBİL EHLİYETİ ALMAK İÇİN GEREKEN ŞARTLAR

2918 sayılı Trafik Kanununa göre B sınıfı ehliyet alabilmek için en az 18 yaşını bitirip 19′dan gün almak gerekmektedir.

 

Şu andaki yönetmeliğe göre en az Ortaokul veya İlköğretim diploması sahibi olmak gerekli.(2011 yılına kadar ilkokul mezunları da ehliyet alabilmektedir.)

 

B sürücü belgesi ile Traktör,Otomobil,Minibüs,Kamyonet kullanılabilmektedir.

B Ehliyet alacak sürücü adayları Trafik,Motor,İlkyardım ve direksiyon sınavlarına tabi tutulur.

A2 ve F sınıfı sürücü belgesi olup B sınıfı almak isteyenler TrafikMotor ve direksiyon sınavlarına tabi tutulur.B sınıfı ile yüklü ağırlığı 750 Kg dahil olmak üzere römorklu araç kullanılabilir.

 

OTOMOBİL DİREKSİYON EĞİTİMİ

Direksiyon eğitimleri birebir ve randevuludur. Direksiyon eğitimi için kurstan randevu kartı alır ve uygun günlere ismini yazdırır.

 

Direksiyon randevularına haber vermeden gelmeyenler randevularını kullanmış sayılır.

Direksiyon eğitimlerinizi tamamladığınız zaman çok rahat araç kullanabilir ve direksiyon sınavlarında başarılı olabilirsiniz.

 

Direksiyon eğitimlerinizi tamamladığınız zaman direksiyon hocanıza seviyenizi sorunuz. Yeterli olmadığını söyler ise 1 randevu daha kurstan alınız.

 

OTOMOBİL SINAVI

Teorik sınavda Trafik 50 soru, Motor 40 soru, İlkyardım 30 soru şeklindedir. Ancak A2 den FARK B otomobil ehliyeti alıyor ise Trafik 50 ve Motor Fark 40 soru şeklindedir. Direksiyon sınavı ise sıra ile sürücü koltuğuna oturmakta,kimlik kontrolü yapılmakta, araç kullanılmakta ve sınav tamamlanmaktadır.

A2

B

Cevizlidere Mah. Cevizlidere Cad. No:60/C Balgat Çankaya/Ankara Tel : 0312 472 74 61  /  Fax: 0312 472 74 63

Balgat Kerem Sürücü Kursu © Copyright - Tüm hakları saklıdır.

sitepatent